سیستم عامل کوثر

سیستم عامل فارسی کوثر

سیستم عامل کوثر

سیستم عامل فارسی کوثر

سیستم عامل کوثر

سیستم عامل کوثر یک سیستم عامل فارسی بر پایه معماری X86 می باشد. هدف این سیستم عامل تا اطلاع ثانوی آزمایشی / آموزشی می باشد. این سیستم عامل بر پایه هیچ سیستم عامل دیگری مانند لینوکس و ... نمی باشد و از ابتدا توسط توسعه دهندگان آن نوشته شده است.
ما از علاقمندان به برنامه نویسی و طراحی سیستم در همکاری و توسعه این سیستم عامل استقبال می کنیم. نیازی نیست که شما برنامه نویسی و یا ... خبره باشید. حتی با دانش کم هم می توان به ما کمک کرد.
امید است بعد از مراحل آموزشی به مرحله بهره برداری از یک سیستم عامل کاملا بومی برسیم.
emadrezvani@chmail.ir

آخرین نظرات
نویسندگان

معماری سیستم عامل - مدل ها و هسته ها - بخش دوم

مازیار نون | شنبه, ۲۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۲:۲۴ ب.ظ

سلام

در ادامه مطالب اجازه بدید یک نتیجه جزئی از مطالب قبلی داشته باشیم پس دو موضوع امنیت (قابلیت اطمینان) و عملکرد (هدف) در این زمینه بسیار مهم هستند. اما این مسائل چقدر می تواند در کاهش پیچدگی تاثیر داشته باشند. اجازه دهید مثالی داشته باشیم ، شما اگر یک مدل هسته انتخاب کنید که مثلاً کل مولفه ها یا بیشترین مولفه ها باید در سطح هسته پیاده سازی شوند به نظر شما چقدر پیچیدگی وجود دارد؟ از طرف دیگر اگر مدل هسته شما به صورتی باشد که بیشتر مولفه ها در سطح کاربر پیاده سازی شوند ، خوب شما باید قابلیت اطمینان را با توجه به هدف (نوع سیستم عامل) در سطح هسته پیاده سازی کنید این قابلیت اطمینان تا چه حد با بروز رسانی های شما بزرگ و پیچیده می شود؟

خوب کاری که شما باید انجام دهید این است که اگر خواهان مدل دوم هستید ، پس باید برای قابلیت اطمینان و سایر مسائل مدل پیاده سازی داشته باشید. این مدل یک الگوریتم است که هدف آن کاهش تعداد مراحل ، به طور کلی یا بهترین حالت یا میانگین حالت است. در اینصورت شما با به روز رسانی ها فقط قدرت الگوریتم را افزایش می دهید از این طرف تعداد مراحلی که اضافه می شود به طور نمایی افزایش نمی یابد. اما با قابلیت گسترش شما با مشکل کمتری نسبت به مدل اول بر خواهید خورد چرا؟ چون که در مدل دوم به روز رسانی ها تسهیل تر است زیرا کامپایل مجدد نیازی نیست و دیگر نگران تطبیق مولفه ها نیستید. اما این را در نظر بگیرد که در سطح هسته پیاده سازی باید به گونه ای باشد که قابل تطبیق با توسعه مولفه هایی باشد که در سطح کاربر هستند. این خود مفهوم قابلیت انعطاف را پدید می آورد که می توان به سیستم قابلیت های بسیاری را افزود یا حتی قابلیت هایی را کاست.به این ترتیب شما حتی می توانید سطح نیازهای امنیتی سیستم را به صورت جداگانه برنامه ریزی و پیاده سازی کنید.

به عنوان یک مثال در یک هسته ای که مدیریت حافظه در سطح کاربر انجام می شود ، می توان صفحه بندی را آنجا انجام داد در این صورت یک مفهوم اهدا کننده پیش می آید که این خود باعث کاسته شدن سربار در سطح هسته می شود. اهدا کننده ، مالک فضای یک فضای آدرس است که می تواند به فرآیند دیگری ، صفحات خود را اهدا کند. این داد و ستد ها باعث سرباری کمتری برای هسته می شود البته باید توجه داشت که تا چه حد می تواند این عملیات در سطح کاربر پیاده سازی شود. از این جهت هسته بیشتر می تواند قابلیت اطمینان را زیر نظر داشته باشد.

مسئله بعدی این است که آیا این رویکردها تاثیری در کارایی سیستم دارد. کارایی معیار مهمی است که باید در نظر گرفته شود. این معیار را می توان در درصد پر کار بودن مولفه های سطح کاربر در نظر گرفت.اینکه تا چه حد باید اعمال هسته در سطح کاربر صورت گیرد و این بکارگیری آیا تاثیر در محاسبات دارد؟

این مطلب ادامه دارد...


  • مازیار نون

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی